ثبت مشاور

با این اپلیکیشن ها راحت بخوابید

تاریخ : 1396.03.04
نویسنده : It Newspaper
نظرات : 0

اخبار آی تی : خواب خوب یکی از ارکان حفظ سلامت انسان محسوب می شود. افزون بر تجدید انرژی، خواب خوب در زمینه های دیگری مانند کمک به بهبودی بیماری و ترمیم آسیب دیدگی های بدن کمک می کند.

 

خواب دیجیتال

 

امروزه با توجه به روزهای کاری طولانی‌تر، عادات کافئینی جدی مانند نوشیدن چندین فنجان قهوه یا چای در روز و انواع مختلف برنامه های تلویزیونی که تا دیر وقت پخش می شوند، دستیابی به شش ساعت خواب شبانه همانند یک معجزه به نظر می رسد.

اما شما می توانید با استفاده از اپلیکیشنی مناسب استراحتی راحت (یا حداقل راحت‌تر) را تجربه کنید. در نگاه نخست ارائه راه حلی برای خواب بهتر که در گوشی هوشمند یافت می شود، طعنه آمیز به نظر می رسد. نمایشگر تلفن های همراه از خود نور آبی ساطع می کنند که می تواند در ریتم شبانه روزی انسان اختلال ایجاد کرده و بی خوابی را موجب شود. همچنین، هنگام استفاده از گوشی هوشمند تنها چند لمس با ورود به شبکه های اجتماعی فاصله دارید که یکی از ساده‌ترین روش ها برای نادیده گرفتن استراحت و خواب کافی محسوب می شود.

خوشبختانه می توانید با فعال کردن حالت شیفت شب (Night Shift) در دستگاه های مجهز به سیستم عامل iOS یا دانلود اپلیکیشن Twilight در دستگاه های اندرویدی از مواجهه با مشکلات مرتبط با نور آبی نمایشگرها پرهیز کنید. سپس دانلود یکی از اپلیکیشن هایی که در ادامه معرفی می شوند را برای تجربه استراحتی بهتر مد نظر قرار دهید.

 

با استفاده از اپلیکیشن White Noise می توانید تمام سر و صدای اضافی و مزاحم پس زمینه - از لوله های آب پر سر و صدا تا صدای بلند موسیقی همسایه ها - را خنثی کنید. اجازه ندهید اسم این اپلیکیشن شما را گمراه کند. شما می توانید صداهای ارامش بخش سنتی را انتخاب کرده یا از میان مجموعه ای کامل از صداهای محیطی، مانند بارش باران، یکی را انتخاب کنید. این اپلیکیشن به صورت رایگان برای اندروید و iOS در دسترس است.

 

اپلیکیشن Sleep Pillow این امکان را برای کاربر فراهم می کند تا از میان بیش از 70 صدای محیطی از پیش ضبط شده یا ترکیب آنها با توجه به سلیقه خود و تولید فایلی جدید یکی را انتخاب کند. احتمالا هیچگاه از این کار خسته نخواهید شد زیرا بیش از 300 هزار ترکیب ممکن وجود دارند. این اپلیکیشن دارای یک تایمر خواب و زنگ هشدار نیز است. اپلیکیشن Sleep Pillow به صورت رایگان و با قابلیت خرید درون برنامه ای برای اندروید و iOS در دسترس است.

 

آیا پس از یک خواب هشت ساعته هنگام بیدار شدن همچنان احساس سستی و بی حالی دارید؟ شاید زنگ هشدار در زمانی نامناسب شما را از خواب بیدار کرده است. اپلیکیشن Sleep Cycle با این هدف طراحی شده است که کاربر را در زمانی که سبک‌ترین مرحله از چرخه خواب را تجربه می کند، بیدار کند. در نتیجه، ممکن است این اپلیکیشن شما را 15 یا 20 دقیقه پیش از زنگ هشدار معمول بیدار کند، اما شادابی و طراوت بیشتر را احساس کنید. اپلیکیشن Sleep Cycle از ویژگی های دیگری مانند تجزیه و تحلیل خواب و تشخیص خر و پف نیز سود می برد. این اپلیکیشن به صورت رایگان با قابلیت خرید درون برنامه ای برای اندروید و iOS در دسترس است.

 

مطالعات نشان داده اند که مدیتیشن و ورزش می توانند به رفع مشکلات خواب کمک کنند و این دقیقا کاری است که اپلیکیشن Centered انجام می دهد. این اپلیکیشن کاربر را به انجام مدیتیشن و افزایش فعالیت جسمانی ترغیب می کند و تعداد گام های برداشته شده در روز را اندازه گیری می کند. شما می توانید از میان هفت تمرین تمرکز حواس از جمله پیاده‌روی متفکرانه و مدیتیشن بدن آگاهی یک گزینه را انتخاب کنید. اپلیکیشن Centered برای سیستم عامل iOS در دسترس است.

 

برای سال ها به نظر می رسید مدیتیشن یک نوع تمرین عرفانی است. اما اپلیکیشنHeadspace قصد دارد ثابت کند هر فردی توانایی انجام این کار را دارد. در ابتدا یک برنامه مدیتیشن اولیه 10 روزه توسط اپلیکیشن ارائه می شود و سپس کاربر می تواند ماجراجویی خود را آغاز کند. مدیتیشن این امکان را فراهم می کند تا از شر افکار مزاحم خلاص شوید که یک مهارت ضروری در زمانی است که تلاش می کنید به خواب بروید، اما فکر کردن درباره چیزهای مختلف این اجازه را نمی دهد. اپلیکیشن Headspace به صورت رایگان و با قابلیت خرید درون برنامه ای برای اندروید و iOS در دسترس است.

 

اگر فکر می کنید مشغله بیش از اندازه اجازه مدیتیشن را به شما نمی دهد، خبر خوبی برای شما داریم: تمام آن چه نیاز دارید سه دقیقه زمان است. اپلیکیشن Aura این امکان را برای شما فراهم می کند تا در مدت زمانی کوتاه به آرامش دست یابید. ابتدا باید احساس خود را مشخص کنید (به عنوان مثال، مضطرب، عصبانی، خوشحال) و برنامه مدیتیشن شکل گرفته بر اساس نیازهای خود را دریافت کنید. این اپلیکیشن به صورت رایگان و با قابلیت خرید درون برنامه ای برای اندروید و iOS در دسترس است.

 

آیا دوست دارید با صداهای محیطی که ناسا برای کمک به فضانوردان در به خواب رفتن در فضا ارسال می کند، به خواب بروید؟ اپلیکیشن Sleep Genius این امکان را برای شما فراهم می کند. اصواتی که به صورت علمی برای آرام ساختن تنفس، پایین آوردن ضربان قلب، و آماده کردن مغز برای خواب طراحی شده اند، در دسترس شما هستند. این اپلیکیشن برای اندروید و iOS در دسترس است.

 

آیا تا به حال پیش آمده در زمان سخنرانی معلم در کلاس درس احساس خواب آلودگی کرده و به خواب بروید؟ اپلیکیشن Deep Sleep With Andrew Johnson کاری مشابه را به لطف صدای ملایم و ملودیک اندرو جانسون انجام می دهد. این اپلیکیشن برای اندروید و iOS در دسترس است.

 

 

 

 

 

عصرایران

کلید واژه ها :
اپلیکیشن خواب
دسته بندی :  نرم افزار

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا